Duminică (26 Octombrie) 
Căutare după titlu:

267 posturi TV Opțiuni personale Setare pe orizontală

Emisiuni deja difuzate
Urmează
TVR 1 Antena 1 PRO TV Universal Channel Kanal D Acasă TV Prima TV Național TV TVR 2 PRO TV Internațional TVR Internațional Antena Internațional Antena Stars Speranța TV Alfa Omega TV

04:20

05:35

Viața satului (program cult.) (reluare) - Prima parte

Instantaneu din programul TVR 1 

5:35

Viața satului (program cult.) (reluare) - Partea a doua
6:25

Teleshopping (promo)
6:55

Imnul României (musical)
7:00

Lumea și noi (doc.)

Emisiune despre comunitățile de români

7:30

Universul credinței (live) - Prima parte

Producător tv: Paula Tăbîrcă

8:20

Simbolica
8:30

Universul credinței (live) - Partea a doua

Producător tv: Paula Tăbîrcă

9:30

Pro Patria (emis. info.)
10:00

În grădina Danei (2011, emis. culinară)
10:35

Viața satului (program cult.) - Prima parte
11:50

Minutul de agricultură

Redifuzare

12:00

Viața satului (program cult.) - Partea a doua
13:00

Foc încrucișat (talk show) (live)

Retrospectiva săptămânii

Foc încrucișat
14:00

Telejurnal (emis. info.)
14:35

Politică și delicatețuri(AP) (emis. mag.)

La masă cu Maia Morgenstern

15:35

Tezaur folcloric (progr.muz.)

Producător: Gheorghița Nicolae

Jidvei VII

17:00

Adio, Tovarăși!(AP) (fra.-ger.-ung., 2011, s. doc., col., a-n, episodul 4) (reluare) - Trezirea
18:00

Lozul cel mare (emis. con.) (live)

Tragerile Joker, Loto 5 /40, Loto 6/49 și Noroc

Instalează acum aplicația PORT TV!
18:30

Discover România (emis. info.) - Sadova - Grădina paradisului pamântean
18:50

Gala umorului (2014, mag. de div.) (reluare)
19:45

Sport
6:00

Observator (emis. info.) (live)
9:00

Mr. Bean (engl., 1990, s. com.) (reluare)
9:30

Te cunosc de undeva! All Stars(AP) (2014, emis. con.) (reluare)
13:00

Observator (emis. info.) (live)
13:15

Next Star (2013, emis. con.) (reluare)

Juriu: Pepe, Maria Cârneci, Connect-R, Lora, Vasile Muraru

Next Star
16:00

Observator (emis. info.) (live)
16:15

SuperBingo Metropolis(AP) (2013, emis. con.) (live)
19:00

Observator (emis. info.) (live)

04:00

05:30

13(15) (sua, 2010, f. dr.) (reluare)

Instantaneu din programul PRO TV 

5:30

Ce se întâmplă, doctore? (mag. life-style) (reluare)
6:00

SpongeBob Pantaloni Pătrați (sua, 1999, s. d. anim., episodul 42)
6:30

SpongeBob Pantaloni Pătrați (sua, 1999, s. d. anim., episodul 43)
7:00

Știrile Pro TV

*Ce se întâmplă doctore?

10:00

După 20 de ani (talk show)
11:00

O americancă la Tokyo(AP) (sua-jap., 2008, com.)
13:00
13:05

Apropo TV (divertisment)
Apropo TV
14:00

MasterChef (2014, emis. con.) (reluare)
16:00

Întâlnire de sărbători(AP) (sua, 2003, com.)
18:00
19:00

Știrile Pro TV (emis. info.)

*Sport
*Vremea

5:00

Capcana minții (sua, 2012, s. tv, sezonul 2, episodul 12) - Frați
6:00

Aproape oameni (sua, 2013, s. de acț., sezonul 1, episodul 1) - Episod pilot
7:00

Aproape oameni (sua, 2013, s. de acț., sezonul 1, episodul 2) - Sexy
8:00

Monk (sua, 2002, s. polițist, sezonul 7, episodul 15) - Dl Monk și magicianul
9:00

În vizită la Omul Pădurii (sua, 2008, avent. f)
În vizită la Omul Pădurii
11:00

Crucișătoare (sua, 2012, SF acț.)
Instalează acum aplicația PORT TV!
13:00

Schimb de vieți (sua, 2000, f. romant.)

2 Premii Blockbuster 2011, pentru interpretare: Ben Affleck, Gwyneth Paltrow.

15:00

Teoria Big Bang (sua, 2007, s. com., sezonul 2, episodul 7) - Casa top-modelelor
15:30

Teoria Big Bang (sua, 2007, s. com., sezonul 2, episodul 8) - Plimbare pe Marte
16:00

Capcana minții (sua, 2012, s. tv, sezonul 2, episodul 11) - O sarcină dificilă
17:00

Capcana minții (sua, 2012, s. tv, sezonul 2, episodul 12) - Frați
18:00

CSI: Miami (sua, 2002, s. polițist, sezonul 8, episodul 15) - Miami, avem o problemă
19:00

CSI: Miami (sua, 2002, s. polițist, sezonul 8, episodul 16) - Los Angeles
5:00

WOWbiz(12) (2012, divertisment) (reluare)

Cu: Mădălin Ionescu și Adelina Pestrițu

7:00

Știrile Kanal D (emis. info.) (reluare)
8:00

Teleshopping (promo)
8:30

Buzduganul cu trei peceți(AP) (rom., 1978, f. ist.) (reluare)
10:30

Teo Show(AP) (2013, divertisment) (reluare)

Cu: Teo Trandafir

12:30

Știrile Kanal D (emis. info.)

Cu Bianca Ioniță

13:15

Teleshopping (promo)
13:45

WOWbiz(AP) (2012, divertisment) (reluare)

Cu: Mădălin Ionescu și Adelina Pestrițu

Best of

14:45

KIDSing(AP) (2014, emis. con.) (reluare)
Antonia, Gabriel Cotabiță și Wilmark
17:00

Asta-i România!(AP) (2011, emis. info.) (reluare)
18:45

Știrea zilei (emis. info.)
19:00

Știrile Kanal D(AP) (emis. info.)

04:15

05:15

Numai iubirea(AP) (rom., 2004, s. tv) (reluare)

Instantaneu din programul Acasă TV 

5:15

Doamne de poveste (rep., col., a-n)

Cu: Olivia Steer

6:00

Casa de alături(AP) (sua, 2011, s. de acț.) (reluare)
6:45

Cununa de lacrimi(AP) (mex., 2012, s. dr.) (reluare)
7:45

Tânăr și neliniștit(AP) (sua, 1973, s. tv) (reluare)
8:45

Teleshopping (promo)
9:15

Clona(AP) (braz., 2001, s. tv) (reluare)
10:15

Teleshopping (promo)
10:30

Pasiune interzisă(AP) (sua, 2013, s. tv) (reluare)
11:30

Pentru că te iubesc(AP) (mex., 2013, s. rom.) (reluare)
12:30

Teleshopping (promo)
13:00

Culorile iubirii(AP) (mex., 2014, ser.) (reluare)
14:30

Complicea(AP) (mex., 2014, ser.) (reluare)
15:30

Cununa de lacrimi(AP) (mex., 2012, s. dr.)
16:30

Tânăr și neliniștit(AP) (sua, 1973, s. tv, episodul 4836)
Tânăr și neliniștit
17:30

Clona(AP) (braz., 2001, s. tv)
18:30

Pasiune interzisă(AP) (sua, 2013, s. tv)
19:30

Pentru că te iubesc(AP) (mex., 2013, s. rom.)

04:30

05:00

Jurnalul unui burlac(AP) (2014, divertisment, episodul 6) (reluare)

Redifuzare

Instantaneu din programul Prima TV 

5:00

Danni Lowinski(AP) (ger., 2010, s. com., episodul 39)

Redifuzare

5:30

Trăsniții(AP) (s. com., sezonul 23, episodul 18) (reluare)
6:00

Secrete de Stil (2011, mag. life-style, episodul 42) (reluare)
Secrete de Stil
6:15

Levintza prezintă (mag. life-style, sezonul 29, episodul 5) (reluare)
6:30

Click! Pofta bună (2014, mag. life-style, episodul 32) (reluare)
6:50

Teleshopping (promo)
7:20

Trăsniții din Queens(AP) (sua, 1998, s. com., sezonul 4, episodul 5) - No Retreat

Redifuzare

7:50

Un nou început(AP) (sua, 2004, ser., sezonul 2, episodul 2) - I Am The Walrus
9:00

Un nou început(AP) (sua, 2004, ser., sezonul 2, episodul 3) - Sledgehammer
9:40

Teleshopping (promo)
10:20

Farmecul adâncurilor(AP) (2012, doc.) - Africa și America de Nord
12:20

Adevărul despre România(AP) (emis. info., episodul 3) (reluare)
13:20

Playtech (emis. info., episodul 5)

Cu Lucian Popescu

13:50

Secretele magiei (sua, 1997, s. doc., episodul 1)
14:50

Mondenii(AP) (2006, divertisment, sezonul 17, episodul 1) (reluare)

Cu: Andreea Grămoșteanu, Mirela Zeța, Anghel Popescu

15:45

Cronica cârcotașilor (divertisment, sezonul 30, episodul 6) (reluare)
18:00

Focus (emis. info.)
19:00

Times New Roman TV (emis. mag., sezonul 2, episodul 2)
19:30

Cireașa de pe tort (gastro-reality, sezonul 13, episodul 8)

04:45

05:55

Sare și Piper (divertisment) (reluare)
Sare și Piper

Instantaneu din programul Național TV 

5:55

Pitici de vară (s. com.) (reluare)

Trecerea la ora de iarnă

6:00

Sărut-mâna, mamă (divertisment) (reluare)

Trecerea la ora de iarnă

7:30

Vouă(AP) (divertisment) (reluare)
7:45

Specialiști în sănătate(AP) (2013, emis. info.) (reluare)
8:30

Mica mireasă(AP) (ind., 2008, s. tv, episodul 446) (reluare)
9:30

Substituire cu bucluc(AP) (it., 1984, acț. com.) (reluare)
12:00

Teleshopping (promo)
12:30

Tradiții de la bunica(AP) (2013, emis. culinară) (reluare)

cu Valentina Fătu

14:00

Opriți timpul! (2014, divertisment)

Emisiune nouă

16:45

Iubire interzisă(AP) (reality show) (reluare)
18:30

Știri Național TV (emis. info.)
19:15

Mica mireasă(AP) (ind., 2008, s. tv, episodul 447)

04:45

05:15

Vreau să știu! (reluare)

Episodul 4: Lumina la viteza limită

Instantaneu din programul TVR 2 

5:15

Poate nu știai (emis. info.)
5:30

Mesager (emis. info.)

Emisiune preluată de la Teleradio Moldova

6:00

Documentar 360° - GEO(AP) (ger., 1999, s. doc.) (reluare) - Iquitos, un oraș între două fluvii
6:55

Imnul României (musical)
7:00

Poate nu știai (emis. info.)
7:15

Teleshopping (promo)
7:50

5 minute de istorie (2013, emis. info.)
8:00

Popasuri folclorice (s. muz) (reluare)
9:00

Ferma (emis. mag.)

Nu mai aveți loc la oraș? Încercați la țară!

*Nu mai aveti loc la oraș? Încercați la țară!

10:00

Viața dublă a lui Eddie McDowd (can.-sua, 1999, s. tv, episodul 15)
Viața dublă a lui Eddie McDowd
10:30

Viața dublă a lui Eddie McDowd (can.-sua, 1999, s. tv, episodul 16)
11:00

Portret Alexandra Dăriescu
12:00

Pescar hoinar (emis. con.)

*Festivalul borșului de pește al Deltei Dunării - ediția a doua,
Crișan 2014.
*Pescuit la răpitori.

12:30

Jurnal de front (2014, talk show)

Invitat: Florin Ghioca - jurnalist, fotoreporter

13:00

Natură și aventură

Cu: Ovidiu Pop și Dan Păvăloiu

13:30
14:10

Al patrulea stol(AP) (rom., 1978, f. dr.)
15:50
16:00

Mistere și conspirații (2014, talk show)
17:00
18:00

Telejurnal (emis. info.) (live)

*Știri
*Sport
*Meteo

18:30

Drumul lui Leșe (program cult.)

Invitați: prof.univ. Remus Manoleanu, Gavril Țărmure, directorul Centrului Cultural Bistrița Năsăud

19:30

Europa 360° (emis. info.)

04:30

07:00

Acasă la români (divertisment) (reluare)
7:00

Știrile Pro TV (emis. info.) (live)
10:00

Acasă la români (divertisment) (reluare)
11:30

Lacrimi de iubire(AP) (rom., 2005, ser.) (reluare)
12:30

Descoperă România (2004, emis. info.) (reluare)
13:00

Știrile Pro TV (reluare)
13:05

Doctorul casei (2013, emis. info.)
13:50
Români de succes
14:00

Doamne de poveste (rep., col., a-n)

Cu: Olivia Steer

15:00

După 20 de ani (talk show)
16:00

Ora exactă în sport (emis. sport) (live)
18:00
19:00

04:00

05:30

Cursa(AP) (rom., 1975, f. dr.)
5:30

Președinte pentru România (talk show) (reluare)
6:55

Imnul României (musical)
7:00

Pescar hoinar (emis. con.)

Redifuzare

7:30

Universul credinței - Prima parte

Producător tv: Paula Tăbîrcă

Universul credinței
8:20

Agenda internațională - calendar
8:30

Universul credinței - Partea a doua

Producător tv: Paula Tăbîrcă

9:20

Discover România (emis. info.)
9:30
10:20

Discover România (emis. info.)
10:35

Viața satului (program cult.) - Prima parte
11:50

Agenda internațională - calendar
12:00

Viața satului (program cult.) - Partea a doua
13:00

B.D. în acțiune(AP) (rom., 1970, com.)
14:20

5 minute de istorie (2013, emis. info., episodul 95) - Televiziunea Română.
14:30

Drumuri aproape (2013, mag. life-style)

Cu: Diana Bogea

Redifuzare

15:00

Foc încrucișat (talk show) - Retrospectiva săptămânii
15:50
16:00

Telejurnal (emis. info.)
16:20

Agenda internațională - calendar
16:30

Vinovatul (teatru TV)
18:30

La capătul liniei(AP) (rom., 1982, f. dr.)

04:30

07:30

Dincolo de aparențe (talk show) (reluare)
7:30

Prodanca și Reghe: Afaceri de familie(AP) (2013, reality show)

Episodul 15 și 16

9:00

Știri (emis. info.) (live)
9:30

Numai de bine (2013, mag. life-style)
10:00

News Magazine (emis. info.) (live)
12:30

Știri (emis. info.) (live)
13:00
14:30

Star Chef (2014, emis. culinară)
16:00

Să gătim românește (2011, emis. con.)

Cu: Crina Matei

17:00
19:00

Observator (emis. info.)

04:00

05:15

Test de fidelitate(12) (reality show) (reluare)

Instantaneu din programul Antena Stars 

5:15

Star Chef (2014, emis. culinară) (reluare)
6:00

Star Magazin(AP) (2013, divertisment) (reluare)
7:45

Teleshopping (promo)
8:00

Star Magazin(AP) (2013, divertisment) (reluare)
9:00

Star Matinal (2013, mag. de div.)
12:00

Star Chef (2014, emis. culinară)
13:00
14:00

Star Magazin(AP) (2013, divertisment)
15:45

Teleshopping (promo)
16:00

Star Zodiac (2013, emis. info.)
Star Zodiac
17:00

Dosarele VIP(AP) (2013, divertisment)
Dosarele VIP
19:00

Star Magazin(AP) (2013, divertisment)

04:30

05:00

Emisiune în limba engleză
5:00

Biserica în acțiune
6:00
7:00

Lectura Bibliei
7:05

Semne și simboluri
7:30

Povestea din cufăr (divertisment)

Producător: Mihaela Rusu

8:00

Pas cu pas

emisiune în limba maghiară

9:00

În fiecare zi mai bine

emisiune în limba spaniolă

10:00

Exploratorii

Cu: Mioara Mihai

11:00

Desene animate (anim.)

Producător: Bianca Stoicescu

11:30

Dincolo de cuvinte (emis. rel.)

Cu: Cristina Isvan

12:00

Biserica în acțiune
13:00

Consonanțe

Cu: Edisa Soare Bucur

14:00

Cercetați Scripturile (emis. rel.)

cu Cristian Ionescu

15:30

Diverse
16:00

Întrebările mamei

Cu: Zenobia Niculiță

16:30

Pe urmele succesului

Cu: Sorin Dinu, Florentina Adamescu

17:15

Emisiune în limba engleză
17:30

Semne și simboluri
18:00

Album de familie (emis. rel.)

Realizator: Dorian Gavrilă

19:00

Punctul de plecare (emis. rel.)

Realizator: Adrian Bocăneanu

04:30

05:30

Muzică

Instantaneu din programul Alfa Omega TV 

5:30

Videotext
6:30

Calea, Adevărul și Viața (talk show) (reluare)

cu Tudor Pețan

7:30
8:00

Mesagerul (emis. rel.) (reluare)

Cu: John Bevere

8:30

InTouch (emis. rel.) (reluare)

Cu: Charles Stanley

InTouch
9:00
9:30

Înțelepciune TV (progr. copii)

Regia: Randy Weiss

10:00

Geneza 7 (f. anim.)
10:30
11:00

Casa din Betania (emis. rel.)
11:30

Conferința Peniel (2004, emis. rel.) (reluare)
12:30
13:00

Puterea rugăciunii (emis. rel.)

Cu: Mirela Petan

13:30

Perspective eterne (emis. rel.)
14:30

Bucură-te de fiecare zi (emis. rel.) (reluare)

Cu: Joyce Meyer

15:00

Cartea cărților (jap., 1981, s. anim.) (reluare)
15:30

Înțelepciune TV (progr. copii) (reluare)

Regia: Randy Weiss

16:00

Rugul Aprins (emis. rel.)
17:00

Dincolo de bariere (program cult.) - Mărturie
17:30

Club 700 (emis. rel.) (reluare)

Cu: Pat Robertson, Terry Meeuwsen, Gordon Robertson, Kristi Watts, Lee Webb

18:00

Alfa Omega în obiectiv (emis. info.) (reluare)
18:30

Decupaj din realitate (emis. rel.) (reluare)
19:00

Concert

Prima parte

Programul serii
TVR 1
line.gif
Antena 1
line.gif
PRO TV
line.gif
Universal Channel
line.gif
Kanal D
line.gif
Acasă TV
line.gif
Prima TV
line.gif
Național TV
line.gif
TVR 2
line.gif
PRO TV Internațional
line.gif
TVR Internațional
line.gif
Antena Internațional
line.gif
Antena Stars
line.gif
Speranța TV
line.gif
Alfa Omega TV
line.gif
20:00

Telejurnal (emis. info.)

Meteo
Omologarea tragerilor Joker, Loto 5 /40, Loto 6/49 și Noroc

21:00

Președinte pentru România (talk show) (live)

Klaus Iohannis
Victor Ponta

22:30

Starea nației(AP) (reality show) - Best Of
23:30

Garantat 100% (talk show)

Astronautul, colonelul și doctorul David C. Hilmers

0:30

Banii(15) (sua, 2010, com.)
2:15

Telejurnal (emis. info.) (reluare)

Meteo
Omologarea tragerilor Joker, Loto 5 /40, Loto 6/49 și Noroc

3:05

Gala umorului (2014, mag. de div.) (reluare)
3:55

Universul credinței (reluare) - Prima parte

Producător tv: Paula Tăbîrcă

20:00

Mr. Bean (engl., 1990, s. com.)
Mr. Bean - Rowan Atkinson
20:30

Dansează printre stele (2014, emis. con.)
Instalează acum aplicația PORT TV!
0:00

Arta seducției(12) (sua, 1997, com.)
2:00

Tratament mortal(12) (sua, 1996, dr.)
3:45

Arta seducției(12) (sua, 1997, com.) (reluare)
20:30

O noapte la muzeu 2(12) (sua-can., 2009, com.)
22:45

Evadare în zori(15) (sua, 2006)
Instalează acum aplicația PORT TV!
1:15

Apropo TV (divertisment) (reluare)
2:00

O noapte la muzeu 2(12) (sua-can., 2009, com.) (reluare)
3:30

Evadare în zori(15) (sua, 2006) (reluare)
20:00

Spionul Cibernetic (sua, 2014, s. de acț., sezonul 1, episodul 1) - Episod pilot
21:00

Arcașul (sua, 2012, s. de acț., sezonul 3, episodul 1) - Calmul
22:00

Hawaii 5.0 (sua, 2010, ser., sezonul 4, episodul 7) - Sub acoperire
23:00

Cavalerii Shaolin (sua-engl.-ceh., 2002, acț. com.)
1:20

Blade: Trinity (sua, 2004, thrill. acț.)
Blade: Trinity - Ryan Reynolds
3:30

Californication (sua, 2007, ser., sezonul 6, episodul 7) - Petrecerea Beccăi
20:00

Ochii din umbră(12) (2010, reality show)

Cu: Ernest

21:30

KIDSing(AP) (2014, emis. con.)
23:00

Bestia(15) (sua, 2006, horror)
1:00

Știrile Kanal D (emis. info.) (reluare)
2:15

Ochii din umbră(12) (2010, reality show) (reluare)

Cu: Ernest

Ochii din umbră
3:15

Bestia(15) (sua, 2006, horror) (reluare)
20:30

Culorile iubirii(AP) (mex., 2014, ser.)
22:00

Complicea(AP) (mex., 2014, ser.)
23:00

Casa de alături(AP) (sua, 2011, s. de acț.)
Casa de alături
0:00

Clona(AP) (braz., 2001, s. tv) (reluare)
1:00

Numai iubirea(AP) (rom., 2004, s. tv)
2:00

Doamne de poveste (rep., col., a-n) (reluare)

Cu: Olivia Steer

3:00

Rețeta de Acasă (emis. culinară) (reluare)

Cu: Simona Mihăescu

3:15

Acasă în bucătărie (emis. culinară)
3:45

No information
20:30

Schimb de mame (reality show, sezonul 20, episodul 7)
22:30

Trăsniții(AP) (s. com., sezonul 23, episodul 19)
23:00

Trăsniții(AP) (s. com., sezonul 23, episodul 20)
23:30

Banii(12) (sua, 2010, com.)
1:30

Soția perfectă(AP) (sua, 2009, s. tv, sezonul 2, episodul 19)
Soția perfectă - Archie Panjabi și Julianna Margulies
2:30

Schimb de mame (reality show, sezonul 20, episodul 7) (reluare)
20:15

Lanțul amintirilor(AP) (ind., 1973, dr. romantic.)
0:00

Opriți timpul! (2014, divertisment) (reluare)

Emisiune nouă

Opriți timpul!
2:45

Copii contra părinți (2009, reality show) (reluare)
20:10

O vară de neuitat(12) (fra.-rom., 1994, f. dr.)
O vară de neuitat
21:40

Citește românește! (2014, program cult.) (reluare)
22:20

Cocoșul decapitat(12) (a.-ger.-ung., 2007, f. dr.)

Potrivit unei legende săsești, un cocoș decapitat este semn de ghinion. Cine găsește însă capul cocoșului, are noroc. Povestea aceasta și-a găsit împlinirea artistică prin Radu Gabrea. Regizorul este cel care, inspirat de romanul omonim al pastorului sas Eginald Schlattner, a recreat, în imagini, biografia ultimilor sași din ținutul Făgărașului.

Un best-seller atât în Germania cât și în România, trasformat acum înt-o superproducție atât de necesară pentru istoria românească. Un film despre pubertate, dragoste și tinerețe. O coproducție româno-germană, care reconstituie cu grijă perioada celui de-al doilea razboi mondial prin scenografie, costume și personaje.

0:10

Omul cu chitara (progr.muz.) (reluare)
1:10

Teatru(AP) (teatru TV) (reluare) - Canalul, de Kincses Elemér
2:40

Jurnal de front (2014, talk show) (reluare)
3:10

Europa 360° (emis. info.) (reluare)
3:40

Cartea zilei
3:45

D'ale lu' Mitică (rep.) (reluare)
20:30

Las fierbinți(12) (rom., 2011, s. com.)
21:30

Patul conjugal(12) (rom., 1993, f. a.)
23:15

Apropo TV (divertisment)
0:15

După 20 de ani (talk show) (reluare)
1:00

România, te iubesc! (rep.) (reluare)
2:00

Știrile Pro TV (emis. info.) (reluare)
3:15

Las fierbinți(12) (rom., 2011, s. com.)
3:45

No information
20:00

Telejurnal (emis. info.)
20:30

5 x 5 minute de istorie
21:00

Președinte pentru România (talk show) (live)
Președinte pentru România
22:30

Cursa(AP) (rom., 1975, f. dr.)
0:00

Telejurnal (emis. info.)
0:35

Sport (reluare)
0:40

B.D. în acțiune(AP) (rom., 1970, com.)
2:20

Discover România (emis. info.)
2:30

Reportajele TVR Internațional (reluare)
3:00

Foc încrucișat (talk show) - Retrospectiva săptămânii
3:50

Rămânerea(12) (rom., 1992, f. dr.)
20:00

Punctul de întâlnire (2010, talk show)

Cu: Radu Tudor

21:00

Sinteza zilei (talk show)
23:15

Călător pe o gură de rai (2013, emis. mag.)

Cu: Teodor Hossu Longin

23:45

Narcisa sălbatică(12) (rom., 2010, s. dr.)

Episodul 70

1:00

Dincolo de aparențe (talk show) (reluare)
2:00

Observator (emis. info.) (reluare)
2:45

Euforia Cuisine (emis. culinară)
3:15

No information
20:00

Star Special(AP)
20:30

Capcana starurilor
22:00
23:00

Asistentele(15) (2014, reality show)
0:30

Test de fidelitate(12) (reality show) (reluare)
2:00
Brigada mobilă: ultimul pas spre adevăr
2:45

Asistentele(15) (2014, reality show) (reluare)
3:15

No information
20:00

ABC-ul sănătății (program cult.)

Realizator: Dr. Constantin Dinu

20:30

Vreau să cânt (progr.muz.)

Realizator: Mihaela Rusu

21:30

Credința și datini
22:00

Engleză
22:30

Popas de suflet (emis. rel.)

Realizator: Flaviana Iosif
Producator: Albert Codreanu

23:00

Vremea întrebărilor (emis. rel.)

Realizator: Ioan Paicu
Invitat: păstor Aron Moldovan
Preluare de la radio Vocea Speranței

0:30

Amprenta
1:00

Pe urmele succesului
1:30

Reflecții cancer
2:00

Popas de suflet (emis. rel.)

Realizator: Flaviana Iosif
Producator: Albert Codreanu

2:30

Reflecții

Cu: Petre Danci

3:00

Engleza
3:30

Credința și datini
20:00

Inima închinării (emis. rel.) (reluare)
20:30

Mapamond Creștin (rep.) (reluare)
21:00

Calea, Adevărul și Viața (talk show)

cu Tudor Pețan

22:00

Ascendent (emis. info.) (reluare)

Să fii cel mai bun

Ascendent
22:30

Teatrul de pe strada 7 (teatru TV) (reluare)
23:00

Gaither și prietenii (emis. rel.) (reluare)
23:30

Pasiune pură(12) (emis. rel.)
0:00

Mapamond Creștin (rep.) (reluare)
0:30
1:00

Învingând spiritul sărăciei (emis. rel.) (reluare)
2:00

Calea, Adevărul și Viața (talk show) (reluare)

cu Tudor Pețan

3:00