TV 1000

Limba: română

0   Viasat Broadcasting UK Ltd, Chiswick Park, London 

Tel.: +44 (0) 208 742 5028

Fax: +44 (0) 208 742 5152

Web: www.viasatworld.com

e-mail: press@viasat.co.uk

TV 1000
TV 1000 prezintă cele mai mari vedete hollywoodiene, în cele mai mari roluri ale lor și în cele mai importante filme ale lor. De la epopei câștigătoare ale unor mari premii, la filme încărcate de suspans, de la drame despre putere și intrigă, la lumi de mult uitate, de la romantism captivant și plin de vrajă la aventuri pline de haz; de la filme erotice, târziu în noapte, la filme ce reflectă geniul unor mari regizori și se bucură de performanțe actoricești demne de premiul Oscar.

Joi (24 Iulie)

Emisiuni deja difuzate
5:00

Talismanul viselor(18) (sua-can.- aus., 2003, thrill.)
7:20

Teoria unei crime(18) (sua, 2009, f. dr.)
9:00

Adventureland(15) (sua, 2009, com.)
11:00

Va curge sânge(15) (sua, 2007, f. dr.)
13:40

Ultima comandă(15) (mex., 2009, f. dr., col., a-n)
15:10

Trăiește-ți viața(18) (sua, 1998, dr. romantic.)

Doi actori premiați cu Oscar, Holly Hunter și Danny DeVito, țin capul de afiș în Living Out Loud, o comedie despre o femeie care are curajul să își ia viața de la început.

17:00

19:00

Mai rău nu se poate(15) (sua, 2001, com.)
19:00

Luptătoarea(18) (sua, 2000, acțiune)

Vineri (25 Iulie)

5:00

Barton Fink(AP) (sua-engl., 1991, thrill.)
7:00

Trăiește-ți viața(18) (sua, 1998, dr. romantic.)

Doi actori premiați cu Oscar, Holly Hunter și Danny DeVito, țin capul de afiș în Living Out Loud, o comedie despre o femeie care are curajul să își ia viața de la început.

9:00

Trupa de elită(18) (braz., 2007, acțiune)

Cinema Brazil Grand Prize 2007 pentru: cel mai bun actor în rol principal, Wagner Moura, regie, imagine, montaj, sunet, machiaj, efecte speciale, cel mai bun actor în rol secundar - Milhem Cortaz

11:10

Tom Degețel și Degețica (sua, 2002, anim.)
13:00

Asterix la Jocurile Olimpice (spa.-ger.-fra., 2008, avent. f)
15:00

Râuri de purpură 2: Îngerii Apocalipsei(15) (fra.-it.-engl., 2004, acțiune)
17:00

Trupa de elită(18) (braz., 2007, acțiune)

Cinema Brazil Grand Prize 2007 pentru: cel mai bun actor în rol principal, Wagner Moura, regie, imagine, montaj, sunet, machiaj, efecte speciale, cel mai bun actor în rol secundar - Milhem Cortaz

19:00

Suspendarea neîncrederii(18) (engl., 2012, thrill.)

Sâmbătă (26 Iulie)

5:00

Trupa de elită(18) (braz., 2007, acțiune)

Cinema Brazil Grand Prize 2007 pentru: cel mai bun actor în rol principal, Wagner Moura, regie, imagine, montaj, sunet, machiaj, efecte speciale, cel mai bun actor în rol secundar - Milhem Cortaz

7:00

Asterix la Jocurile Olimpice (spa.-ger.-fra., 2008, avent. f)
9:10

Tom Degețel și Degețica (sua, 2002, anim.)
11:00

Adventureland(15) (sua, 2009, com.)
13:00

Pinocchio (it.-fra.-ger., 2002, com. de fam.)
15:00

La ceai cu Mussolini (it.-engl., 1999, f. dr.)
17:00

The Lifeguard(15) (sua, 2013, dr. romantic.)
19:00

Rețeaua(15) (sua, 2002, f. dr.)

Duminică (27 Iulie)

5:00

Răsplata bunului samaritean (ger., 2008, thrill. acț.)
7:00

Râuri de purpură 2: Îngerii Apocalipsei(15) (fra.-it.-engl., 2004, acțiune)
9:00

Pinocchio (it.-fra.-ger., 2002, com. de fam.)
11:00

La ceai cu Mussolini (it.-engl., 1999, f. dr.)
13:00

Rețeaua(15) (sua, 2002, f. dr.)
15:00

Viața în Londra(15) (engl., 2002, thrill.)
17:00

Fabrica de praf (sua, 2004, f. de fam.)
18:45

Contesa de gheață(15) (engl.-sua-ger., 2005, f. dr.)

Luni (28 Iulie)

5:00

Coada tigrului(18) (irl., 2006, f. dr.)
7:00

Barton Fink(AP) (sua-engl., 1991, thrill.)
9:00

Vizavi(15) (sua, 2009, thrill.)
11:00

Fabrica de praf (sua, 2004, f. de fam.)
13:00

Contesa de gheață(15) (engl.-sua-ger., 2005, f. dr.)
15:30

Luptătoarea(18) (sua, 2000, acțiune)
17:30

Oaia albastră a familiei(15) (sua, 2007, com.)
19:10

Mai rău nu se poate(15) (sua, 2001, com.)

Joi (24 Iulie)

21:00
23:35

Teoria unei crime(18) (sua, 2009, f. dr.)
1:05

Partenera ideala(18)

Erotic, SUA, 2012

2:05

Dragoste nemuritoare(18) (can., 2002, f. doc., col., a-n)

Erotic, SUA, 2012

3:10

Cele mai bune prietene(18)

Erotic, SUA, 2012

Vineri (25 Iulie)

21:00

Barton Fink(AP) (sua-engl., 1991, thrill.)
23:00

Înstrăinați(18) (ger.-sua-can., 2011, S.F.)
1:00

Dragoste nemuritoare(18) (can., 2002, f. doc., col., a-n)

Erotic, SUA, 2012

2:00

Schimb de joburi(18)

Erotic, SUA, 2012

3:05

Politisti voinici(18)

Erotic, SUA, 2012

Sâmbătă (26 Iulie)

21:00

Molly (sua, 2011, horror)
23:00

Școala secretă de arte(18) (sua, 2006, com.)
1:00

Schimb de joburi(18)

Erotic, SUA, 2012

2:00

Flori de iubire(18)

Erotic, SUA, 2012

3:10

Eurotico 1(18)

Erotic, Italia, 2007

Duminică (27 Iulie)

21:00

Coada tigrului(18) (irl., 2006, f. dr.)
23:00

Examenul(15) (ung., 2010, thrill.)
1:00

Flori de iubire(18)

Erotic, SUA, 2012

2:10

Jocul numerelor(18) (sua, 2013, s. reality show)

Erotic, SUA, 2012

3:20

Eurotico 2(18)

Erotic, Italia, 2007

Luni (28 Iulie)

21:00

Fargo(18) (engl.-sua, 1996, f. pol.)
23:00

Barton Fink(AP) (sua-engl., 1991, thrill.)
1:00

Jocul numerelor(18)

Erotic, SUA, 2012

2:10

Femeia perfecta(18)

Erotic, SUA, 2012

3:10

Eurotico 3(18)

Erotic, Italia, 2007